Yhteystiedot

Ajo-ohje

Erkane moottoritieltä Hyvinkään liittymästä (numero 16) ja käänny Hyvinkään keskustan suuntaan. Käänny heti vasempaan vanhalle kolmostielle (tienumero 130) ja lähde ajamaan vanhaa kolmostietä pohjoiseen Hämeenlinnaa kohden. Aja n. yksi kilometri ja käänny vasempaan Hyyppäräntielle (moottoritien ylittävälle sillalle). Aja Hyyppäräntietä, kunnes ylität pienen puisen kaarisillan. Jokirannan ratsastuskoulu näkyy välittömästi kaarisillan jälkeen oikealla.
Toimisto (tuntitiedustelut)
puh. 0400 906 215
* Päivystysaika ti-pe klo 15-16, muunakin aikana (ti-pe) pyrimme vastaamaan mahdollisuuksien mukaan.
* Tuntiperuutukset aina tekstiviestinä.
Käyntiosoite:
Jokirannan Ratsastuskoulu, Ruuna-Remmi Oy
Hyyppäräntie 91, 05800 Hyvinkää


Pirjo Marjanen
Tallin omistaja, ratsastuksenopettaja
puh. 040 546 5478
pirjom.marjanen@gmail.com
Yksityistunnit, yritysryhmät, kurssit, valmennukset, tallipaikat


Janina Salo
Ratsastuksenohjaaja
puh. 0400 906 215
salo.janina@gmail.com

Sonja Marjanen

Talli, ratsastuksenohjaus
puh. 045 130 1217


Kurssi ja teoria ilmottautumiset:

Jokirannanratsastuskoulu@gmail.com